• /
  • Fresh For Kids Canteen Campaign Winners 2017

Fresh For Kids Canteen Campaign Winners 2017

2017 Canteen Campaign


Sydney Markets’ Fresh for Kids program has wrapped up another successful year of the Eat Fresh & Win Canteen Campaign. More than 500 NSW Primary Schools joined the campaign to encourage healthy eating and reward children for making healthy choices.

Participating students were rewarded with collectible F&V Gang keyrings, and in addition, 30 lucky students have also won major prizes.

Sydney Markets and Fresh for Kids would like to thank the canteen managers, volunteers, teachers and principals who made this year's Canteen Campaign possible.


First Prize - Home Entertainment Unit (TV & DVD Player)

Lily Turner – Weston Public, Weston NSW 2326

Second Prize - iPad Mini 16GB

Charlize Akdagcik – St Kevins, Eastwood
Blake Maryska – Wamberal Public School, Wamberal NSW 2260
Taliegha Lyons – Fennell Bay Public School, Fennell Bay NSW 2283

Third Prize – Fresh For Kids Gift Pack (Backpack, Lunch Bag & Drink Bottle)

Juke Wellington – Albion Park Public School NSW 2527
Kody Bocking – Mullaway Public School, Mullaway NSW 2456
Ava Saltalamacchia – Emmanuel Anglican College, Ballina NSW 2478
Charlie Colley – Crookwell Public, Crookwell NSW 2583
Nick Brady – Harrington Park, Harrington NSW
Lincoln Hartshorn - Brungle Public, Brungle NSW 2722
Troy Pendlebury – Woolbrook Public School, Woolbrook NSW 2354
Tristan Mason – Crawford Public School, Doonside NSW 2767
Jackson Ainsworth – Emmanuel Anglican College, Ballina NSW 2478
Eli Stuckings – Gloucester Public School, Gloucester NSW 2422

Fourth Prize – Event Cinema Movie Voucher

Kallym Eckert – Forest Hill Primary School, Forest Hill NSW 2651
Liam Keddle – QBN West Public School NSW 2620
Elijah Placer – Holy Cross Primary, Woollahra NSW 2022 
Vinnie Zuilo – Harrington Park Public School, Harrington Park 2567
Jay Turkington – Griffith East Public School, Griffith NSW 2680
Polina Kotlyarora – Stella Maris, Lake Illawarra NSW 2524
Mali Coomes – Mullaway Public School, Mullaway NSW 2456
Ella Hazron – Roselea Public School, North Rocks NSW 2118
Mackayla Stewart - Belmont Primary, Belmont NSW 2280
Maddie Smith - Woolbrook Public School, Woolbrook NSW 2354
Grace Ehlefeldt -Tea Gardens Public School, Tea Gardens NSW 2324
Jake Holden - Anna Bay Public School, Anna Bay NSW 2316
Abigail Sonta – Lakes Grammar, Warnavale NSW 2259
Riley needle – Point Clare Public, Point Clare NSW 2250 
Blake Byrne – Glenmore Park School, Glenmore Park NSW 2745
Laura Pagotto – Wyrallah Road Public, East Lismore NSW 2480
Liam McGrath – Jesmond Public, Jesmond NSW 
Amelia Elphick – Jugiong Public School, Jugiong NSW 2776
Natalia Butterworth – Blackheath Public School, Blackheath NSW 2785
Amalia King – Berkeley Public School, Berkeley NSW 2506

Returned Entry Forms Highest Average Prize Winner

Johns River Public School – Johns River, NSW 2443

Canteen Evaluation Forms Prize Winner

Kylie Burns, Blackville Public School, Blackville NSW 2343
Gina Glavin – Murrings Public School, Murrings NSW 2586
Ricki Phillis – Nowra East Public School, Nowra 2541
Litsa Charalambous – Gardeners Road Public School, Rosebery 2018
Carol Higgins – Singleton Heights Public School, Singleton Heights NSW 2330
Kirsty Jennings – Mayfield East Public School, Mayfield East 2304
Lisa Norrie – Gloucester Public School, Gloucester 2422
Jayne Gavenlock – Corpus Christi, Waratah NSW 2298
Rhiannon Walker-Mathews Queanbeyan West, Queanbeyan 2620
Lina Radano – St. Francis Xaviers Primary, Croydon Park 2133
Aimee Skinner – Jugiong Public School, Jugiong NSW 2722
Mandy Johnson – Weston Public School, Weston NSW 2326
Karen Leard – Forster Public School, Forster NSW 2428
Julie Butterfield – St Pauls Catholica School, Camden NSW 2570
Maureen Zrajko – Deniliquin North Public School, NSW 2710
Michelle Robards – Abermain Public School, NSW 2326
Danielle Busselll – Laurieton Public School, NSW 2443
Jenny Murtagh – Forest Hill Public School, Forest Hill NSW 2651
Keri Farkas – Shelly Public School, Blacktown NSW 2148
Hillar Shachar – Roseville Public School, Roseville 2069
Rebecca Wrona – Kingswood South Public School, Kingswood NSW 2747
Melissa Norman – Middleton Primary School, Parkes NSW 2870
Chris Curtis – Blackheath Public School, Blackheath NSW 2785
Bronny MacCann, Lismore Public School, Lismore NSW 2480

Congratulations to all our winners!